تا به حال به این فکر کردین که به چه دلیل افراد مشهور حتی با وجود سن زیاد و مشکلات دیگر، بازم جوون و قشنگ به نظر می رسن؟ شاید به این آدما غبطه می خوریم ولی این رو هم میدونیم که پشت این زیبایی، یک لشکر کارشناس زیبایی هست که به اونا کمک می کنن!

 

۱. از ضدآفتاب غافل نشید

بدون استفاده ی منظم از ضدآفتاب، هیچ وقت پوستی سالم و قشنگ نخواهید داشت. مامی مک دونالد متخصص زیبایی، می گه: «اگه از ضدآفتاب استفاده نشه، تموم سعیای دیگر هم واسه زیبایی پوست بی فایده هستش.» متخصص زیبایی معروف، دکتر لنسر هم استفاده ی روزانه از کرم ضدآفتاب با SPF کمه کم ۳۰ رو پیشنهاد می کنه.

۱۱ راز زیبایی که باید بدونین آموزشی

۲. اگه پوست تون نا آرومی یا جوش داره، اونو بیشتر از حد خشک نکنین

بیشتر کرمای ضدلک شامل بنزوئیل پروکساید هستن که موجب خشکی پوست می شن، نا آرومی رو زیاد می کنن و تولید چربی رو افزایش میدن. پس با استفاده از این کرما نمی تونین از شر جوشا خلاص شید. دکتر هارولد لنسر واسه حل این مشکل لایه ورداری پوست با استفاده از اسید سالیسیلیک یا اسید لاکتیک و ماسک خاک رس رو پیشنهاد می کنه.

۳. از گردن تون غافل نشید

گردن یکی از قسمت هاییه که خیلی زود سن زنان رو معلوم می کنه، پس باید خوب از اون مراقبت کنین. پوست این ناحیه نازکه و به توجه و مراقبت زیادی احتیاج داره.

۴. یک قطعه یخ به پوست خود بمالید

دکتر آوا شمبن، متخصص مریضیای پوستی، پیشنهاد می کنه واسه جلوگیری از کدر شدن پوست یک قطعه یخ رو به مدت چند ثانیه روی اون بمالید. این ترفند ساده جریان خون رو افزایش می ده و باعث روشن شدن پوست می شه.

۵. از لوازم آرایش خود خوب مراقبت کنین

۱۱ راز زیبایی که باید بدونین آموزشی

دکتر دبرا جالیمان پیشنهاد می کنه که اصلا لوازم بهداشتی و آرایشی خود رو در جاهایی مثل حموم نذارین ، چون هوای گرم و مرطوب اون باعث می شه خیلی سریع تر منقضی شن. کرم صورت و دیگر لوازم آرایشی رو که زیاد از اونا استفاده نمی کنین، در یخچال نگه دارین.

۶. همه چیزایی رو که با پوست تون در تماس ان، تمیز نگه دارین

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۱ حقیقت در مورد بالون معده

دکتر لنسر پیشنهاد می کنه که هیچ وقت با دستای کثیف پوست خود رو لمس نکنین. اگه پوست خشک یا نرمالی دارین، کمه کم هفته ای یک بار و اگه پوست چربی دارین هر سه روز یک بار روبالشی خود رو عوض کنین. صفحه گوشی خود رو هم به طور منظم تمیز کنین.

۷. از پد صورت استفاده نکنین، به ویژه اگه پوست تون با استعداد آکنهه

کریستی کید، متخصص مراقبت از پوست پیشنهاد می کنه که اگه جوش دارین هیچ وقت از وسایلی مثل برس و پد صورت استفاده نکنین، چون نا آرومی رو زیاد می کنن. هر نوع پوستی باید با لطافت و بدون صابون شست وشو شه. واسه کاهش و درمان نا آرومی می تونین از ترکیب آب و آسپرین روی جوشا استفاده کنین.

۸. واسه درمان پف زیر چشما از ماساژ صورت کمک بگیرین

اولی هنریکسن واسه درمان پف چشم، ماساژ چشم رو پیشنهاد می کنه. این کار باعث تحریک جریان لنفاوی می شه، پوست رو نرم می کنه و آخرش حلقه زیر چشما رو پنهون می کنه. ضمنا کار سختی نیس و خودتون هم می تونین در خونه چشمان تون رو ماساژ بدین.

۹. از دستای خود مراقبت کنین

دستا هم مثل گردن احتیاج به مراقبت دارن چون پوست ظریف و نازکی دارن. سعی کنین هنگام انجام کارای خونه از دستکش استفاده کنین و همیشه دست هاتون رو مرطوب نگه دارین. می تونین واسه دست هاتون هم مثل صورت تون، از کرم ضد پیری استفاده کنین. ضد آفتاب رو هم فراموش نکنین!

۱۰. پوست خود رو مرتبا تمیز کنین

۱۱ راز زیبایی که باید بدونین آموزشی

دیرا جالیمان اشاره می کنه که هیچ وقت با آرایش به رختخواب نرید، چون منافذ پوست تون بسته می شن. پیشنهاد ی خیلی ساده ایه ولی خیلیا همین رو هم ندیده می گیرن.

۱۱. قبل از رفتن به رختخواب، لباس زیر خود رو دربیاورید

پزشکان پیشنهاد می کنن که حتما قبل از خوابیدن لباس زیر خود رو (به ویژه اگه تنگ یا فنرداره) دربیاورید، چون این جور لباسا گردش خون رو کم می کنن و باعث ایجاد مشکلات بهداشتی، تحریک پوست، خارش و تیره شدن اون ناحیه از پوست می شن.

منبع : brightside.me

دسته‌ها: آموزشی