۱. اهل ناله و شکایت هستین

اگه همیشه در حال غر زدن درباره شغل تون، بی پولی تون یا بی عدالتیای زندگی هستین، تعجبی نداره که بقیه میلی به وقت گذرانی با شما نداشته باشن. گله و شکایت خیلی سریع حوصله سربر می شه و بقیه رو کلافه می کنه! سعی کنین مثبت باشین و درباره چیزای جالب و نه مشکلات ناتمام تون حرف بزنین.

۱۱ دلیلی که می گوید به چه دلیل دوستان زیادی دوروبرتان نیس آموزشی

۱۱ دلیلی که می گوید به چه دلیل دوستان زیادی دوروبرتان نیس آموزشی

۲. در رابطه عاطفی، دوستان تون رو فراموش می کنین

اگه درطول رابطه عاطفی تون فراموش می کنین دوستانی هم دارین، شاید اونا هم منتظر نمی مثل تا هر وقت دل تون خواست و به مشکلی برخوردید، شنونده ی داستانای غم انگیزتان باشن! اونا هم شما رو فراموش می کنن و به زندگی شون بدون شما ادامه میدن. باید به شکلی متعادل رابطه تون رو با دوستان تون حفظ کنین.

۳. خودخواه هستین

این رو هم درنظر بگیرین که شاید چون خودخواه هستین، هیچ دوستی ندارین. دوستی نیازمند ازخودگذشتگیه. اگه همیشه فقط به خواست خودتون اهمیت میدید، به احتمال زیاد دوستان تون نمی تونن به مدت طولانی کنارتون بمونن.

۴. به دوستان تون بی توجه هستین

اگه واسه تون مهم نیس که در زندگی دوست تون چه میگذره و اون چه سختیا یا خوشیایی رو پشت سر می گذرونه، ممکنه اون از ادامه دوستی با شما دلسرد شه. باید نشون بدین رخدادهای زندگی دوست تون واسه شما مهمه. آدما معمولا در رویارویی با بی توجهی بقیه نسبت به خودشون یا احساسات شون، احساس بی احترامی می کنن.

۵. حسود هستین

۱۱ دلیلی که می گوید به چه دلیل دوستان زیادی دوروبرتان نیس آموزشی

اگه به ماشین نوِ دوست تون، ترفیع شغلی اش یا نامزد کردنش حسودی می کنین، دچار مشکل میشید. باید از موفقیت دوستان تون خوشحال باشین و در کنارشون جشن بگیرین. ولی اگه حسود باشین، در رفتارتون رو می شه حتی اگه سعی کنین پنهانش کنین.

۶. به دنبال توجه هستین

بیشتر آدما تمایلی ندارن با افرادی در رابطه باشن که مسائل رو بزرگ می کنن. اگه پیوسته با سروصدا بقیه رو سرزنش می کنین، رازدار خوبی نیستین و به شکل ارادی بقیه رو ناراحت می کنین، عجیب نیس که بقیه از دور تون پراکنده شن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱. ریزش مو همیشه نشونه ی نگران کننده ا

۷. معامله گر هستین

بده بستان در رابطه دوستی جای نداره! اگه همیشه حواس تون به اینه که نوبت کی که بگه به کدوم کافه بریم یا نوبت کیست که به دیگری زنگ بزنه، شاید دوستان تون رو از خود می رانید. در دوستی باید بخشنده باشین و انتظار تساوی همیشگی رو نداشته باشین.

۸. خیلی از دوستان تون توقع دارین

انتظار اینکه دوستان همیشه دردسترس باشن و همیشه خواسته هاتون رو برآورده کنن، راه به جایی نمی برد. ممکنه دوستان تون بعضی وقتا احساسات تون رو جریحه دار و هرازگاهی هم ناامیدتان کنن. اما این به معنی نیس که دوستان بدی هستن و باید رابطه تون رو با اونا تموم کنین. سعی کنین اونا رو ببخشین.

۹. اهل سخن پراکنی هستین

اگه همیشه درحال صحبت از بقیه و سخن پراکنی باشین، آدما می فهمن که شاید پست سر اونا هم صحبت می کنین. از بقیه بدگویی نکنین و به شایعها دامن نزنید. درمقابل نشون بدین قابل اعتماد هستین و به حریم شخصی بقیه احترام می ذارین.

۱۰. زورگو هستین

واسه خیلیا زورگویی با ترک مدرسه تموم نمی شه. ادای رئیسا رو درآوردن و طلبکاری، آدما رو از شما دور می کنه. اشکالی نداره که قاطع باشین اما حواس تون باشه از خط قرمز عبور نکنین و نسبت به دوستان تون رفتار هجومی نداشته باشین. به حقوق بقیه احترام بذارین و واسه گسترش رابطه ای سالم سعی کنین.

۱۱. اهل بیرون رفتن نیستین

با همه اینا ممکنه نداشتن دوست اصلا ربطی به ویژگیای شخصیتی تون نداشته باشه، بلکه تنها دلیلش این باشه که بخت دیدار آدمایی رو که از بودن با اونا لذت می برین، نداشتین! اگه این طوره با توجه به سلیقه و علاقه مندی هاتون به دنبال فرصتی واسه دیدار با آدمای تازه و شروع گفت وگو با ناشناسا باشین. شاید دوستی محکم و درازمدتی شکل بگیره!

۱۱ دلیلی که می گوید به چه دلیل دوستان زیادی دوروبرتان نیس آموزشیدسته‌ها: آموزشی