نحوه مدیریت در خط تولید یا کارگاه های کوچک

در خط تولید

مديريت قطعات توليد شده در يك كارگاه كوچك بسيار متفاوت از يك كارخانه با يك خط توليد بزرگ است. روش هاي قديمي، شامل استفاده از ليست محصولات و چك كردن ورود و خروج محصول به هر قسمت توسط عامل انساني بوده است. اين كار علاوه بر وقت گير بودن و عدم دسترسي بلادرنگ به اطلاعات مربوط به محصولات موجود در خط توليد، احتمال بروز خطا در جمع آوري اطلاعات را نيز به همراه دارد. استفاده از RFID در اين زمينه نيز بسيار مؤثر بوده است. با استفاده از این فناوری اطلاعات مربوط به هر قطعه در خط توليد بصورت دقيق و بدون احتمال اشتباه و بشكل بلادرنگ در اختيار مديريت قرار مي‌گيرد. در مواردي كه ايمني قطعات اهميت بيشتري پيدا مي كند، استفاده از تكنولوژي‌هاي جديد اجتناب ناپذير مي گردد[20]. به عنوان مثال، يك هواپيما از هزاران قطعه ساخته شده كه معيوب بودن هريك از آنها، مي تواند جان عده زيادي را به خطر بيندازد. شركت هواپیمایی Airbus از سال ۱۹۹۹میلادی، براي ايمني بيشتر و افزايش سرعت در خط توليد قطعات استفاده مي‌کند. با استفاده از تگ‌هاي قابل خواندن و نوشتن و نصب آنها بر روي قطعات، مي توان اطلاعات مربوط به تغييرات قطعه در طول خط توليد را در تگ ثبت كرد. با اين روش، پرسنل خط توليد مي توانند محل قطعات، اطلاعات مربوط به توليد و نگهداري آنها و سابقه سرويس شدن هر قطعه را بدون صرف وقت زياد، در اختيار داشته باشند.[9]

 

۲-۵-۳- در مراکز درمانی

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و توزیع کنندگان دارو عواملی هستند که نقش اساسی و تعیین کننده‌ای در سلامت افراد دارند که می‌توان با پیاده‌سازی و اجرای یک سیستم کنترل هوشمند و شناسایی از طریق فناوری  RFID گام مهمی در تأمین روند سطح سلامت جامعه بردارند. امروزه برخلاف گذشته، بیمارستان‌ها نیازمند تعداد زیادی از تجهیزات پزشکی، دارو‌های تزریقی هستند که همواره لازم است در مواقع ضروری در دسترس باشند. بنابراین مدیریت صحیح تجهیزات، نگهداری و ذخیره آنها از جمله مسائلی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد[25]. با استفاده از فناوری RFID به‌طوری که با نصب برچسب الکترونیکی RFID که شامل یک شماره منحصر به فرد است، تمامی اطلاعات مربوط به دارو یا وسیله مورد نظر در بانک اطلاعاتی ذخیره می‌شود. انبار بیمارستان‌ها نیز مجهز به قفسه‌های هوشمند می‌شود که این قفسه‌ها، ترکیبی از یک آنتن داخلی و قرائت کننده RFID هستند و تمام مشخصات برچسب‌ها از جمله تاریخ و میزان مصرف، کارخانه تولید شده را در خود نگهداری می‌کنند. هنگامی که زمان انقضای دارو فرا می‌رسد، قرائت کننده RFID این موضوع را به پایگاه مرکزی اطلاع می‌دهد تا مسئولین آن را بررسی نمایند. زمانی که پزشک درخواست دارو یا ابزاری را از انبار می‌کند، بلافاصله در سیستم مرکزی بیمارستان ثبت می‌شود و دارو یا وسیله مورد نظر برای پزشک رزرو می‌شود. به محض اینکه کارکنان انبار آن قطعه را از قفسه هوشمند بردارند تا به فرد درخواست کننده تحویل دهند، قرائت کننده تشخیص می‌دهد و اطلاعات لازم را به سیستم مرکزی ارسال می‌کند تا فهرست موجودی انبار به‌روز شود. در صورتی که میزان موجودی بخشی از انبار نیز از حد معینی کمتر شود، سیستم مرکزی به پرسنل مربوطه هشدار می‌دهد. این روش از مزایای جانبی دیگری نیز برخوردار است، بطوری که شناسایی خودکار فرد درخواست کننده، دلیل و زمان درخواست، نام بیمار استفاده کننده از دارو، تهیه صورت‌حساب در صورت لزوم را فراهم می‌نماید[27]. در بیمارستان‌ها RFID‌ برای پیگیری تجهیزات گران‌قیمت و نایاب استفاده می‌شود. علاوه بر آن یکی از مزایای مهم استفاده از آن در ردیابی کارکنان است. برای مثال در بسیاری از بیمارستان‌ها تخت‌ها و تجهیزات وابسته به دلیل جابجایی در سراسر بیمارستان مفقود شده یا مکان دقیق آن‌ها مشخص نمی‌باشد. اتصال این اموال به تگ‌های RFID‌ این اطمینان را حاصل می‌کند که این تجهیزات در جهتی موثرتر مورد استفاده قرار بگیرند و به راحتی یافت شوند. از همین طریق می‌توان کارکنان یک بیمارستان را ردیابی کرد. با این کار این اطمینان حاصل می‌گردد که افراد کلیدی و پرسنل در مواقع اورژانسی سریع‌تر یافت شوند و در محل مستقر گردند. تگ‌های نیمه‌فعال به یک سنسور مجهز می‌گردند. برای مثال در حمل و نقل خون، این اطمینان حاصل می‌شود که در طول حمل و نقل خون از دمای بحرانی که باعث فاسد شدن آن می‌شود، اطمینان حاصل شود. همچنین بیماران نیز با تجهیز به یک تگ نیمه‌فعال با سنسور، همیشه تحت نظارت خواهند بود[27].

۲-۵-۴- مدیریت انبار

اطلاع از موجودي انبار براي مديريت‌هاي مختلف يك سازمان از اهميت بالايي برخوردار است. مديريت بايد بداند كدام ماده اوليه با كمبود مواجه شده و كدام محصول فروش بيشتري داشته است. بلادرنگ نمودن اطلاعات انبار، به برنامه ريزي صحیح‌تر و صرفه جويي بيشتر در هزينه هاي خريد، نگه داری و لجستيكي مي انجامد. مديريت انبارهاي كالا يكي از مهمترين كاربردهاي RFID‌ می‌باشد. به کمک این فناوری مي‌توان ورود و خروج كالا به/از انبار را به صورت خودكار و با صرف زمان و نيروي كار كمتر و در نتيجه هزينه پايين تر، كنترل و مديريت نمود. با استفاده از نرم افزارهايي كه به اين منظور توسعه يافته اند، امكان مكان‌يابي و صورت‌برداري سريع و دقيق كالاها حتي در حين جابجايي كالا فراهم مي‌شود. علاوه براین، تشخيص و رسيدگي به موارد بازگشت كالا از سطح فروش به انبار (در صورت معيوب بودن كالا) سريع‌تر خواهد بود[28].

روش هاي سنتي شمارش اموال و رديابي انتقال دارايی‌ها، توانايي ارائه موجودي لحظه‌اي و بلادرنگ را ندارند. بدين ترتيب بيشتر تصميم‌ها بر اساس اطلاعات قديمي و گاهی غلط انجام خواهد شد. سرعت جمع‌آوري اطلاعات موجودي انبار با هيچ يك از سيستم هاي مديريت انبار يا نرم افزارهاي برنامه‌ريزي منابع سازماني تامين  نمی‌گردد. به علاوه، عامل مهم در استفاده از RFID در انبار، حذف خطاي انساني است.  همچنين RFID مي تواند نقش مفيد و مهمي در جلوگيري از سرقت يا گم شدن كالا در انبار داشته باشد[29].