خالص و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل ذوب شده ترکیب کنین.

 • مواد رو خوب با هم ترکیب کنین و داخل ظرفی بریزین.
 • دو بار در روز مواد رو به پوست بزنین تا وقتی که علائم برطرف شن.
 • خلاصه

  استفاده از ترکیبی از روغن درخت چای می تونه نا آرومی پوست رو ازبین ببره. این نا آرومی معمولا به خاطر درماتیت تماسی یا نیش حشرات به وجود اومدهه.

  ۱۱. کنترل شوره ی سر

  روغن درخت چای و ۱۴ مورد استفاده از اون - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

  شوره ی سر تکهای کوچیکی از پوست سفید سر هستن که از پوست جدا شدن. شوره سر خطرناک نیس، ولی می تونه باعث ناراحتی یا خجالت فرد شه.

  تحقیقات کمی درمورد اثر روغن درخت چای در درمون شوره ی آخر شدن، ولی تحقیقی به این نتیجه رسید که این ماده می تونه مؤثر باشه.

  این تحقیق چار هفته طول کشید. گروهی از شرکت کنندگان از شامپوی شامل روغن درخت چای استفاده کردن. شوره ی سر این افراد تا ۴۰ درصد بهبود پیدا کرد. ضمنا این افراد گزارش کردن که شدت شوره، خارش سر و چربی موی اونا هم کاهش پیدا کرده.

  واسه کم کردن شوره ی سر می تونین چند قطره روغن درخت چای رو به کمی شامپو اضافه کنین. بعد موهای خود رو با اون بشورید.

  خلاصه

  تحقیقات انجام شده در این مورد محدود هستن، یک تحقیقی ادعا داره که روغن درخت چای می تونه از شدت شوره ی سر کم کنه. این ماده بقیه مشکلات مربوطه رو هم بهتر کنه.

  ۱۲. درمون پای ورزشکاران

  روغن درخت چای و ۱۴ مورد استفاده از اون - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

  کنترل مریضی پای ورزشکاران کار آسونی نیس. این مریضی تینه آی بین انگشتان پا هم نام داره. پای ورزشکاران یه جور عفونی قارچی مسری روی پاهاه. این عفونت ممکنه به ناخنای پا و دستان هم منتقل شه.

  نشونه های این مریضی شامل پوسته پوسته شدن، ترک خوردگی، تاول و قرمزی هستن.

  داروهای ضدقارچ درمون عادی مریضی پای ورزشکاران هستن. ولی تحقیقات نشون میدن روغن درخت چای هم می تونه جانشین مناسبی واسه درمون علائم این مریضی باشه.

  تحقیقی در همین زمینه روی ۱۵۸ نفر انجام شد. گروهی از این افراد از روغن درخت چای استفاده کردن. مریضی ۷۲ درصد این افراد بهبود پیدا کرد. در حالی که ۳۹ درصد از گروه دوم بهبود پیدا کردن.

  تحقیقی دیگر به این نتیجه رسید که روغن درخت چای واسه بهبود پوسته پوسته شدن، نا آرومی، خارش و سوزش پوست مفیده. ولی واسه ازبین بردن قارچا خیلی مفید نیس.

  واسه درمون علائم مریضی پای ورزشکاران می تونین:

  • یک چهارم پیمانه نشاسته ی ذرت، یک چهارم پیمانه جوش شیرین و ۲۰ تا ۲۵ قطره روغن درخت چای رو ترکیب کنین.
  • مواد رو هم بزنین و در ظرفی دربسته بریزین.
  • پاهای خود رو تمیز و خشک کنین. مواد رو روزی دو بار به پاها بزنین.

  خلاصه

  روغن درخت چای خواص ضدقارچی هم داره. این خواص می تونن در درمون علائم مریضی پای ورزشکاران مفید باشن.

  ۱۳. جلوگیری از کپک زدن میوه ها و سبزیجات

  روغن درخت چای و ۱۴ مورد استفاده از اون - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

  میوه ها و سبزیجات تازه هم سالم تر هستن و هم خوشمزه تر.

  متأسفانه یه جور قارچ به نام کپک خاکستری روی میوه ها و سبزیجات تازه رشد می کنه. این نوع کپک به ویژه در آب وهوای گرم و مرطوب بیشتر رشد می کنه.

  تحقیقات نشون دادن مواد ضدقارچ زیادی در روغن درخت چای وجود دارن. این مواد ترپینن – ۴ – اول و سینوئل ۸/۱ نام دارن. این مواد رشد این نوع قارچ رو از روی میوه ها و سبزیجات کمتر می کنن.

  این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   اثرات مثبت دمنوش نیوشا بر سلامت بدن

  ۵ تا ۱۰ قطره روغن درخت چای رو به آب اضافه کنین. بعد میوه های خود رو با اون آب بشورید و خوب خشک کنین. به این روش می تونین از میوه های خود محافظت کنین.

  خلاصه

  روغن درخت چای شامل موادیه که با رشد کپک روی میوه ها و سبزیجات مبازه می کنه. می تونین کمی روغن درخت چای رو به آب اضافه کنین و میوه های خود رو با اون بشورید. این کار کمک می کنه تا میوهاتون بدون کپک بمونن.

  ۱۴. بهبود پسوریازیس

  روغن درخت چای و ۱۴ مورد استفاده از اون - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

  پسوریازیس یه جور مریضی خودایمنیه. این مریضی باعث خارش، قرمزی و پوسته پوسته شدن بخشایی از بدن می شه. داروهایی هستن که واسه درمون علائم این مریضی به کار می رن. ولی خود مریضی مزمنه و درمون قطعی نداره.

  روغن درخت چای شامل مواد ضدالتهابه. طبق تحقیقات این مواد می تونن در درمون علائم پسوریازیس مؤثر باشن.

  واسه درمون علائم پسوریازیس ۱۰ تا ۱۵ قطره روغن درخت چای رو به دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل ذوب شده اضافه کنین. روزی ۲ یا ۳ بار این مواد رو به محل مریضی بمالید.

  خلاصه

  استفاده از ترکیب روغن درخت چای و روغن نارگیل می تونه علائم پسوریازیس رو بهتر کنه.

  موقع استفاده از روغن درخت چای مراقب این موارد باشین:

  تحقیقات نشون دادن روغن درخت چای کلا بی ضرره، ولی موقع استفاده از اون باید مراقب مواردی باشین.

  روغن درخت چای رو نباید بخورین. این روغن ممکنه باعث مسمومیت شه. روغن درخت چای رو دور از دم دست کودکان نگهداری کنین، چون پسربچه ای ۱۸ ماه به خاطر خوردن اشتباهی روغن درخت چای دچار مسمومیت جدی شد.

  قبل اینکه واسه اولین بار از روغن درخت چای استفاده کنین، اونو امتحان کنین. به این صورت که روغن رو به تکه ی کوچیکی از پوست تون بمالید و ۲۴ ساعت صبر کنین. اگه بهش حساسیت نداشتید، می تونین واسه بقیه بخشای بدن هم از اون استفاده کنین.

  بیشتر افراد از روغن درخت چای واسه درمون درماتیت تماسی استفاده می کنن. ولی در بعضی موارد این روغن ممکنه موجب دچار شدن به این مریضی شه. حتی بعضی افرادی که پوست حساس دارن، ممکنه با استفاده از روغن درخت چای ناخالص هم دچار مشکل پوستی شن. اگه پوست شما حساسه، بهتره روغن درخت چای رو به نسبت مساوی یا بیشتر با روغن زیتون، نارگیل یا بادام ترکیب کنین.

  استفاده از روغن درخت چای ممکنه واسه حیوانات خونگی مناسب نباشه. محققان گزارش دادن، بیشتر از ۴۰۰ گربه و سگ بعد از استفاده از روغن درخت چای به شکل خوراکی یا روی پوست دچار لرزه یا آسیبای دیگر به سیستم عصبی شون شدن.

  خلاصه

  روغن درخت چای معمولا واسه استفاده روی پوست بزرگ سالان بی ضرره. ولی بعضی افراد ممکنه به این روغن حساسیت داشته باشن. احتمال داره روغن درخت چای واسه کودکان و حیوانات خونگی هم مضر باشه.

  نتیجه گیری

  همونجوریکه دیدید روغن درخت چای استفادهای زیادی داره.

  این ماده هم ارزون و هم طبیعیه و از اون میشه به جای خیلی از اجناس شیمیایی مراقبت از پوست و ناخن استفاده کرد. این محصول استفادهای دیگری مثل ضدعفونی کنندگی و مراقبت شخصی هم داره.

  اما روغن درخت چای ماده جادویی واسه حل تموم مشکلات نیس. درواقع، بعضی افراد ممکنه به خاطر این ماده دچار مشکلات پوستی شن. بعضی افراد هم ممکنه به این ماده حساسیت داشته باشن.

  کلا روغن درخت چای استفادهای زیادی داره. بهتره این روغن رو همیشه در منزل داشته باشین.